FORUM  ABSTYNENCKIE  z  OKAZJI  XX- lecia

ZAPARASZAMY NA FORUM  ABSTYNENCKIE     z  OKAZJI  XX- lecia O.S.T. „PANACEUM”

PROGRAM :

  1. Część oficjalna
  2. Wykład nt. „Ruch Abstynencki w Polsce i na Mazowszu”- prezes MZSA  Bogdan Urban
  3. Wykład nt. „Uzależnienia behawioralne” – mgr Socjologii KUL, certyfikowany specjalista ds. Uzależnień Agnieszka Czerkawska-Kopiel
  4. Koncert muzyczny zespołu artysty muzyka z Krakowa Pawła Orkisza
  5. Zabawa taneczna

Przewidziany jest poczęstunek. Wstęp wolny. Wymagana pogoda ducha.

Początek spotkania o 14.00 w dniu 28 października 2023 roku w siedzibie Klubu przy ul. Mickiewicza 43/47/dawniej Ognisko Wychowawcze im. Kazimierza Lisieckiego”Dziadka”/.

                                                                        Zarząd Stowarzyszenia

Honorowy patronat Prezydenta Miasta Otwocka   Pana Jarosława  Margielskiego

XIX ZLOT RODZIN ABSTYNENCKICH „TATRY 2020”

                    Otwockie Stowarzyszenie Trzeźwościowe Klub Abstynenta „PANACEUM” zorganizowało wyjazd grupy do Małego Cichego na doroczną ogólnopolską imprezę abstynencką w dniach 24-28.09.2020r. Pandemia wymusiła na nas odpowiednie przygotowanie uczestników. Mieliśmy i korzystaliśmy zgodnie z zaleceniami maseczki i płyn dezynfekujący. Mieszkaliśmy w dezynfekowanych uprzednio dwuosobowych pokojach Domu Wypoczynkowego „Tatry”.

Czytaj dalej XIX ZLOT RODZIN ABSTYNENCKICH „TATRY 2020”

Składki członkowskie

Informujemy, że decyzją walnego zgromadzenia uległa zmianie wysokość składek członkowskich. Od dnia 01.03.2020 wzrosła z 12 zł na 15 zł miesięcznie. Roczna składka za rok 2020 wynosi 174 zł. Osoby, które wpłaciły za cały rok do 29.02.2020 są objęte starą stawką tj 12 zł. miesięczne.

Zarząd Stowarzyszenia

I KONCERT MUZYKI, PIOSENKI I POEZJI ABSTYNENCKIEJ

W niedzielne popołudnie w powiatowym MDK odbył się I Koncert Twórczości Abstynenckiej zorganizowany przez Otwockie Stowarzyszenie Trzeźwościowe Klub Abstynenta PANACEUM. Treści wierszy i piosenek mówiły o problemach i traumatycznych przeżyciach  z jakimi spotykają się ludzie bez względu na płeć, wiek, status społeczny,  czy zasobność portfela w spotkaniu z alkoholem. Wyśpiewane często osobiste przeżycia wykonawców chwytały za serca i ściskały gardła słuchaczy.                                

Czytaj dalej I KONCERT MUZYKI, PIOSENKI I POEZJI ABSTYNENCKIEJ

XV – LECIE STOWARZYSZENIA

XV Rocznica Stowarzyszenia Panaceum zgromadziła w dniu 18 listopada 2018 „u Dziadka Lisieckiego” ok. 70 osób – tych pamiętających początki i tych, przez kolejne lata włączających się w ten ruch. W tym miejscu gorące podziękowania należą się Pani Dyrektor Ogniska Wychowawczego „Świder” – Annie Szostak, za użyczenie, nie po raz pierwszy, pomieszczeń na naszą uroczystość. Mogliśmy w godnych warunkach karmić się strawą duchową i nie tylko (ale o tym później), bez wstydu przyjąć gości z zaprzyjaźnionych klubów z Mazowsza .

Czytaj dalej XV – LECIE STOWARZYSZENIA